دانش و مهارت

صحبت‌کردن با بیش از یک زبان

صحبت کردن با بیش از یک زبان می‌تواند برای مغز چالش‌برانگیز باشد، اما به طور همزمان نیز می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد. زمانی که شخص با چند زبان صحبت می‌کند، مغز باید به دقت توجه کند و تصمیم بگیرد کدام زبان را استفاده کند. این فرآیند باعث تقویت توانایی تمرکز و کنترل اجرایی مغز می‌شود و می‌تواند به بهبود حافظه و توانایی حل مسائل کمک کند.

همچنین، صحبت کردن با بیش از یک زبان می‌تواند به افزایش انعطاف‌پذیری مغز کمک کند. افرادی که با چند زبان صحبت می‌کنند، معمولاً توانایی بیشتری در تفکر انتقادی و حل مسائل دارند و می‌توانند بهتر از دیدگاه‌های مختلف به مسائل نگاه کنند. به طور کلی، صحبت کردن با بیش از یک زبان می‌تواند به بهبود عملکرد مغز و افزایش توانایی‌های شناختی کمک کند.

افراد چند زبانه مغز خود را برای یادگیری زبان آموزش داده اند و این امر باعث می شود پس از تسلط بر زبان دوم یا سوم، زبان های جدید بیشتری را یاد بگیرند. صحبت کردن به بیش از یک زبان می تواند مزایای زیادی مانند کاهش زوال عقل و افزایش دامنه توجه را به همراه داشته باشد.

صحبت‌کردن با بیش از یک زبان
صحبت‌کردن با بیش از یک زبان

 

ویژگی های ذهنی افراد چند زبانه

 

 • افراد چند زبانه می توانند شخصیت های متفاوتی در زبان های مختلف داشته باشند.
 • افرادی که به بیش از یک زبان مسلط هستند، اغلب احساس می کنند که در استفاده از هر کدام از آن زبان ها شخصیت های متفاوتی پیدا می کنند، زیرا جنبه های متمایز شخصیت آن ها بسته به زبان مورد استفاده قوی تر و یا ضعیف تر می شود.
 • یک مغز چند زبانه همیشه هر زبانی را در همه جا پردازش می کند.
 • قبلاً اعتقاد بر این بود که زبان ‌های مختلف در بخش‌ های مختلف مغز ذخیره می ‌شوند و هرکدام در صورت استفاده فعال می ‌شوند. اما تحقیقات نشان داده است که اشتباه است. یک مغز چند زبانه در واقع همه زبان ها را به صورت موازی پردازش می کند و آن ها را همیشه فعال نگه می دارد. به همین دلیل، مغز های دو زبانه مسیر های بیشتری برای اتصال کلمات، مفاهیم و خاطرات مختلف در زبان های مختلف را دارند.
 • افراد چند زبانه نسبت به تک زبانه ها خلاقیت و تفکر متفاوتی دارند.
 • از آنجایی که یک فرد چند زبانه بیشتر از این ارتباطات را از طریق زبان ‌ها و فرهنگ ‌های مختلف به مغز خود متصل می ‌کند، تمایل دارند در بسیاری از کار های خلاقیت و تفکر واگرا بهتر عمل کنند.
 • فعالیت مداوم چند زبان، پیوند های بین صدا ها، حروف و کلمات را در ذهن یک دو زبانه تقویت می‌ کند، که منجر به شبکه‌ های متراکم ‌تر و ارتباطات قوی ‌تر در سطوح مفاهیم و معنا می‌ شود.
 • یادگیری یک زبان مختلف می تواند به پیری مغز شما کمک کند.
 • تحقیقات نشان داده است که افراد مسن که بیش از یک زبان می دانند حافظه بهتری دارند و مطالعات جمعیتی نشان داده است که کشور های چند زبانه موارد کمتری از آلزایمر دارند.
 • با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!
 • دانستن بیش از یک زبان در واقع می تواند آلزایمر و سایر انواع زوال عقل را به طور متوسط چهار تا شش سال به تاخیر بیندازد و همچنین وقتی یک زبان را می دانید، حتی نیازی به استفاده منظم از آن برای بهره مندی از مزایای شناختی ندارید.

ویژگی های آموزشگاه زبان خوب

 

آموزشگاه زبان خوب باید دارای اساتید مجرب و متخصص باشد که بتوانند به دانش‌آموزان با روش‌های موثر و جذاب زبان را آموزش دهند. همچنین، این آموزشگاه باید دارای تجهیزات و امکانات مناسبی باشد که به دانش‌آموزان کمک کند تا بهترین نتیجه را از آموزش زبان ببرند. همچنین، برنامه‌های آموزشی باید شخصی‌سازی شده و با توجه به نیازهای دانش‌آموزان طراحی شده باشند.

یک ویژگی دیگر از آموزشگاه زبان خوب، ایجاد فضایی دوستانه و پذیرایی است که به دانش‌آموزان احساس راحتی و امنیت می‌دهد. این موضوع باعث می‌شود که دانش‌آموزان به راحتی با همکلاسی‌ها و اساتید ارتباط برقرار کنند و از تجربیات همدیگر بهره‌مند شوند.

به طور کلی، آموزشگاه زبان خوب باید محیطی دوستانه، پویا و تحولی فراهم کند که به دانش‌آموزان کمک کند تا با انگیزه و انگیزه بالا به یادگیری زبان بپردازند.

برای اینکه بتوانید به یادگیری زبان های جدید بپردازید نیاز دارید تا ابتدا یک آموزشگاه زبان خوب پیدا کنید و بعد با شرکت در کلاس های حضوری و آنلاین آن به یادگیری زبان دلخواه تان بپردازید.

یک آموزشگاه زبان خوب باید به شما کمک کند تا هر ۴ مهارت زبانی خود را تقویت کنید، شما را به هدفتان از یادگیری زبان (تحصیل یا کار) برساند، برای آزمون های بین المللی و مصاحبه سفارت آماده کند.

شما باید به هنگام کلاس های حضوری زمانی را در آموزشگاه سپری کنید، بنابراین مهم است که بتوانید به راحتی و به سرعت به آنجا برسید، بنابراین یکی از ویژگی های انتخاب آموزشگاه زبان نزدیکی به محل کار یا زندگی شما است..

استفاده از اساتید تحصیل کرده و باتجربه و ارائه بهترین خدمات و امکانات آموزشی از دیگر عواملی است که به آموزشگاه کمک می کند تا جزو بهترین ها قرار بگیرد و اعتبار بالایی بین سایر آموزشگاه ها پیدا کند.

استفاده از منابع آموزشی به روز و کاربردی یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که یک آموزشگاه زبان باید داشته باشد. منابع آموزشی به روز به زبان آموزان کمک می کند تا با آخرین متدهای جهانی زبان را یاد بگیرند و سطح زبانی خود را ارتقا بدهند.

از موارد دیگر یک آموزشگاه زبان خوب این است که، آموزشگاه زبان باید علاوه بر برگزاری کلاس های حضوری، کلاس های آنلاین نیز برگزار کند تا زبان‌ آموزان بتوانند براساس شرایط خود در کلاس ها شرکت کنند.

وجود یک پلتفرم اختصاصی برای برگزاری کلاس های آنلاین یکی از عواملی است که آموزشگاه های زبان باید در نظر داشته باشند تا کلاس های آنلاین خود را به بهترین نحو برگزار کنند.

آموزشگاه های زبان برای برگزاری کلاس های حضوری نیاز دارند تا امکاناتی را فراهم کنند، امکاناتی چون: تخته هوشمند، وسایل الکترونیکی مانند دستگاه پخش صدا و تصویر، کامپیوتر و اینترنت.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *